Topul celor mai productive sectoare din economie: rafinariile au o productivitate de 20 de ori mai mare decat in toata economia
In topul celor mai productive sectoare din economie au fost in 2016 obtinerea produselor din prelucrarea titeiului, adica rafinariile, comertul cu ridicata, productia si furnizarea de energie electrica si internet, cu peste un milion de lei (peste 200.000 de euro) pe an productivitate, arata a treia editie a studiului "Capitalul Privat Romanesc", publicat de Ziarul Financiar impreuna cu PIAROM - Patronatul Investitorilor Autohtoni din Romania.
|